porady fotografa reportaż ślubny Marek Kloska

Pierwszy reportaż ślubny – porada video

Otrzymałem właśnie pytanie od Roberta, który przygotowuje się do pierwszego zlecenia fotografowania na ślubie. Odpowiedź na jego wątpliwości może zainteresować także Ciebie. Nagrałem więc krótkie video – zapraszam do komentowania.

Robert pisze:

Fotografią interesuję się od dawna, już jako nastolatek, a było to w okresie całkowicie analogowej fotografii, spędzałem w ciemni bardzo dużo czasu, wywołując wykonane wcześniej czarno-białe fotografie. Obecnie można powiedzieć, że jestem takim „rodzinnym” fotografem i zatrzymuję w kadrze wszystkie ważne chwile z życia mojej najbliższej i trochę dalszej rodziny. Teraz przyszedł czas na pierwsze zlecenie i chciałbym się do niego jak najlepiej przygotować.

 

W związku z tym mam dwa techniczne pytania. Jeśli będzie mi Pan mógł udzielić wskazówek, będę wdzięczny. Pierwsze pytanie związane jest ze sprzętem, który posiadam.

 

 

Body to Nikon D90 i Nikon D7100, obiektywy Nikkor 18-105 VR, Nikkor 70-300 VR i Sigma 18-125 HSM, lampa Nikon SB 910. Powinno wystarczyć na pierwsze zlecenie – jeśli jestem w błędzie to proszę o wskazówki.

 

W Kościele konfiguracja byłaby następująca: podstawowy Nikon D7100 z ob. Sigma i lampą błysk., zapasowo Nikon D90 z ob. 70-300 uzupełniany w razie konieczności w lampę SB910 (zamiennie z pierwszym body, bo lampa tylko jedna).

 

Drugie pytanie – kościół jest ciemny i dość wysoki. Obawiam się, że nie będę miał gdzie odbić światła z lampy (mogę jej używać – Młody uzgodnił to z Księdzem). W związku z tym proszę o podpowiedź, czy mimo wszystko próbować z odbiciem światła, czy raczej błyskać na wprost z użyciem nakładki rozpraszającej?

 

Liczę na Pańską pomoc i doświadczenie.

 

Oto odpowiedź:

Wpisz swoje pytanie lub komentarz